For screen reader problems with this website, please call(916) 407-51659 1 6 4 0 7 5 1 6 5Standard carrier rates apply to texts.
This square shelf set is made up of four square cubes that create a multipurpose shelf perfect for the transitional office or living room.Read More
This square shelf set is made up of four square cubes that create a multipurpose shelf perfect for the transitional office or living room. Made from paulownia wood and finished in a light tone, this set can be placed in a number of configurations to accentuate your look of choice. Bring this piece to life with your favorite decor items, including books, vases, and more.
100% Paulownia Wood
Varying sizes
Set of 4
A & B Home, Inc. is a family owned business founded in 1993 that is recognized as an international leader within the home décor, furniture, garden and seasonal product categories. A & B Home has a robust reputation for designing and distributing thousands of new products each year which combine strong design, quality and sharp price points that deliver excellent value to our customer base.
General Specs | |
| Product Weight (lbs.) | 11 |
| Material | Wood |
| Number of Shelves | 4 |
| Color Finish Name | Light Tone |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Color | Beige |
Dimensions | |
| Extra Large Square: | 15.6" x 11.8" x 10.2" |
| Large Square: | 14" x 9.4" x 10.2" |
| Medium Square: | 12.2" x 7.9" x 10.2" |
| Small Square: | 10.4" x 6.3" x 10.2" |