For screen reader problems with this website, please call(916) 407-51659 1 6 4 0 7 5 1 6 5Standard carrier rates apply to texts.
Swirls of honey? No just the set of three mitchell glass vases. The glass bottles display a marble swirl of gold and cream over the clear glass. The set consist three different sized vases, each vase is tall and has a wide opening perfect for adding florals. Featuring a slight shimmer.Read More
Vase/Jar opening dims: 2"/2"/2.2"
100% glass
2 set per carton
A & B Home, Inc. is a family owned business founded in 1993 that is recognized as an international leader within the home décor, furniture, garden and seasonal product categories. A & B Home has a robust reputation for designing and distributing thousands of new products each year which combine strong design, quality and sharp price points that deliver excellent value to our customer base.
*Images may not reflect actual size. Furniture color in images may differ in person; see retailer for actual finish and for customizable material options.
General Specs | |
| Color | Gold, Beige |
| Collection | Kathleen |
| Color Finish Name | Beige/Gold |
| Material | Glass |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Product Weight (lbs.) | 6.6 |
Other Dimension: | |
| Large (WxDxH): | 4" x 4" x 16.3" |
| Medium (WxDxH): | 4" x 4" x 13.5" |
| Small (WxDxH): | 4"x 3.5"x 12" |