For screen reader problems with this website, please call(916) 407-51659 1 6 4 0 7 5 1 6 5Standard carrier rates apply to texts.
The Window Scape Lanterns trio is a staggered set of lanterns, featuring a barn house metal top with a hanging hook and a wood-and-window encasement for placing pillar candles. The Window Scape Lanterns add to the ambiance of an outdoor living space or can be used indoors to light up an entryway, bath, or dining room.Read More
Set of 3
Classic combination of warm wood and gleaming metal.
50% Fir Wood, 25% Metal, 25% Glass
*Lanterns only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for the actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Color Finish Name | Brown |
| Material | Variety of Materials Available |
| Outdoor Approved | Yes |
| Mounting Location | Floor |
| Manufacturer Warranty | Limited |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Wood Finish Species | Fir |
| Product Weight (lbs.) | 19.2 |
Other Dimensions: | |
| Large (WxDxH): | 12.6x12.6x35.4" |
| Medium (WxDxH): | 10.2x10.2x29.1" |
| Small (WxDxH): | 7.9x7.9x22.1" |