For screen reader problems with this website, please call(916) 407-51659 1 6 4 0 7 5 1 6 5Standard carrier rates apply to texts.
Add whimsical lighting to your garden or outdoor space with the Silver and Natural Wood Lanterns. Made from natural fir wood with glass and metal accents, these lanterns will blend seamlessly with any decor style. The clear glass panels and the antiqued frame are the perfect accent to beautiful candlelight.Read More
Set of 3
Use the front latch to open the door and insert the candle of your choice.
Clear glass panels
60% Fir Wood, 25% Glass, 15% Galvanized
*Lanterns only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for the actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown, Silver |
| Color Finish Name | Brown/Silver |
| Material | Wood |
| Mounting Location | Floor |
| Manufacturer Warranty | Limited |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Wood Finish Species | Fir |
| Product Weight (lbs.) | 13.6 |
Other Dimensions: | |
| Large (WxDxH): | 11.2x11.2x31.9" |
| Medium (WxDxH): | 8.7x8.7x23.2" |
| Small (WxDxH): | 5.7x5.7x16.9" |